DSC 0466

ELBURG - De gemeente Elburg heeft kennis genomen van het besluit van Stichting Kerst in de Vesting om zichzelf op te heffen. Burgemeester Jan Nathan Rozendaal betreurt het besluit in hoge mate: “Ik begrijp de problemen van de organisatie. Hierover waren we nog met elkaar in gesprek. Het besluit kwam dan ook voor ons als een verrassing. Ik – en het college- zien Kerst in de Vesting als een waardevol evenement voor onze gemeente. Uit onderzoek blijkt dat ook de inwoners van onze gemeente dit evenement sterk waarderen. Daarom ga ik onderzoeken of het mogelijk is Kerst in de Vesting te behouden.”

Nog onlangs heeft er een goed gesprek met het bestuur plaatsgevonden. Daarin is onder meer aangegeven dat de gemeente zeker bereid is om een nieuwe garantiestelling af te geven mits daar een goed plan onder ligt. Burgemeester Jan Nathan Rozendaal heeft zijn eerste Kerst in de Vesting als zeer bijzonder ervaren: “Het waren voor mij twee enerverende dagen. Dit evenement draagt alles in zich wat we op de Veluwe koesteren, zoals de samenhorigheid, het gevoel voor onze traditie, het in stand houden hiervan en dat alles in het schitterende decor van de Vesting Elburg. Het college vindt het bijzonder hoe het bestuur dit evenement de afgelopen jaren heeft weten te organiseren. We zouden het heel mooi vinden als het evenement kan blijven bestaan. Daarom werken we toe naar een bijeenkomst waarin we in gesprek kunnen gaan met alle betrokkenen, om te bepalen wat er mogelijk is. Allereerst ga ik hierover in gesprek met het bestuur.”

Om een reactie te geven moet u ingelogd zijn op deze website.

Reacties mogelijk gemaakt door CComment' target='_blank'>CComment